ارائه خدمت بومی سازی تجهیزات صنعتی و معدنی


بومی سازی قطعات، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی

امروزه کشورهای در حال توسعه، در مسیر توسعه صنعتی خود متدهای متفاوتی را جهت اکتساب دانش و فناوری برنامه ریزی و اجرا می ­کنند. جذب و انتقال دانش خارجی به تنهایی عامل پیشرفت یک کشور محسوب نمی ­شود و لازم است در کنار آن، بومی سازی دانش و فناوری، تربیت ذهن های توسعه یافته و مهندسان توانمند شکل گیرد تا این مهم محقق گردد.

بومی سازی در کشور ایران به دلیل تحریم ­های جهانی و ممانعت از ورود فناوری به روز و تجهیزات صنعتی از اهمیت بالاتری برخوردار است.

در بومی سازی، با قطعات و تجهیزاتی روبه­ رو هستیم که نمونه ساخت داخلی ندارند و می بایست به مراجع علمی دانشگاهی و دانش بنیان ارائه شوند تا فرایند تولید نقشه های مهندسی معکوس، بازطراحی و ساخت مجدد آن در داخل کشور اجرایی شود.  مراحل انجام این فرایند درشکل (1) نشان داده شده است. اعتماد به شرکت های دانش بنیان، کمک در پذیرش ریسک­ های تولیدی و همراهی صنعت در اجرای پروژه ­های تعریف شده بصورت نخستین بار و سپس حمایت در جهت ایجاد خط تولید موفق می­ تواند جهش بزرگی را در زمینه بومی سازی فراهم آورد.

شکل (1) فرایندهای بومی سازی

بومی سازی رویکردی مدیریتی در یک مجموعه است. شرکت کالاک با تربیت کارشناسانی مجرب در حوزه شناخت قطعات و تجهیزات صنعتی و معدنی، شناسایی و ارزیابی بیش از 13000 قلم کالای صنعتی ساخت ایران و حضور فعال در هسته مراکز رشد دانشگاه فردوسی و پارک علم و فناوری آمادگی دارد تا تجهیزات مجموعه­ های صنعتی و معدنی را حسب اولویت های شرکت بازطراحی نموده و با سازندگان توانمندی ایرانی بصورت سفارشی اقدام به ساخت نماید. درخدمات آتی می توانید نمونه تجهیزات بومی سازی شده را مشاهده فرمایید. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بومی سازی تجهیزات صنعتی و هماهنگی سفارشات ساخت با کارشناسان ما تماس بگیرید و با خیالی آسوده بومی سازی قطعات، تجهیزات و ماشین آلات مورد نظر خود را به ما بسپارید.

دفتر مرکزی : 38761871-051

کارشناس خدمات فنی و مهندسی : 09153004419 

 


  • Array
در صورت نیاز به بارگذاری فایل اینجا کلیک نمایید.
فرمت فایل بایستی png، jpg، jpeg و یا pdf و حجم آن حداکثر 4MB باشد

CAPTCHA