بازگرداندن کالا


فرم ثبت درخواست لغو یا بازگرداندن کالا در انتهای این صفحه قرار دارد.

توجه1: جهت جلوگیری از بروز هرگونه سوء تفاهم احتمالی، حتما تمام شرایط و ضوابط مربوط به لغو سفارش و بازگرداندن کالا را به دقت مطالعه نمایید.

لغو سفارش

لغو سفارش درصورتی امکان پذیر است که کالا ارسال نشده باشد (قابل مشاهده در نوار وضعیت). برای لغو سفارش مشتری می بایست در اسرع وقت به واحد پیگیری سفارشات ‌کالاک اطلاع دهد و انصراف خود از خرید را اعلام نماید. پس از تأیید لغو سفارش از جانب کالاک، مبلغ پرداخت شده حداکثر تا 3 روز کاری به حساب مشتری واریز می شود.

بازگرداندن کالا

رضایت مشتریان همواره اولین هدف کالاک بوده است و برای رسیدن به این مهم کالاک سعی کرده است که سفارشات مشتریان را مطابق با انتظار آنها به دستشان برساند. با این وجود در مواردی مشتریان تمایل دارند که کالاهای خریداری شده را به کالاک برگردانند که این امکان در مورد کالاهای مجاز در چارچوب شرایط و ضوابط تعیین شده زیر برای مشتریان فراهم شده است.

توجه 2: هنگام تحویل و پیش از بازکردن کالا، اطلاعات درج شده روی بسته بندی با دقت مطالعه شود تا با مشخصات کالای سفارش داده شده مطابقت داشته باشد.

توجه 3: کارتن و جعبه اصلی کالا می بایست تا پایان مهلت تعیین شده برای بازگرداندن کالا، دور ریخته نشود و در شرایط مناسب نگهداری گردد.

توجه 4: پس از مهلت تعیین شده برای بازگرداندن کالا، کالاک هیچ گونه مسولیتی در قبال باز پس گیری کالای خریداری شده نخواهد داشت، ولی در صورت پوشش گارانتی (به کارت گارانتی کالا مراجعه شود) مشتری می تواند درخواست بازگرداندن کالا را مطابق با شرایط و ضوابط قید شده در کارت گارانتی پیگیری نماید. ارائه کارت گارانتی معتبر برای استفاده از خدمات گارانتی ضروری می باشد.

توجه 5: برای باز کردن جعبه و استفاده از کالاهایی که نیاز به راه اندازی ابتدایی دارند (در صفحه مربوط به این دسته از کالاها حتما قید می شود) مانند دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی می بایست با کالاک تماس بگیرید. در غیر این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.

شرایط و ضوابط بازگرداندن کالا چگونه است؟

انصراف از خرید

  • پس از دریافت کالا، مشتری حداکثر 7 روز از لحظه دریافت کالا فرصت دارد که انصراف خود از خرید را به واحد خدمات پس از فروش کالاک اعلام نماید. انصراف از خرید در صورتی امکان پذیر است که کالا استفاده نشده، آسیب ندیده، باز نشده و در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد. هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا حتی در بسته بندی اعم از باز کردن بسته‌بندی اولیه و پلمب، برچسب زدن یا نوشتن توضیحات روی بسته بندی، جدا کردن برچسب‌های متصل به محصول و یا پاره کردن نایلون وکیوم و شیرینک امکان انصراف از خرید را از بین خواهد برد.
  • مشتری می بایست کالا را همراه همه لوازم جانبی و متعلاقات آن به کالاک ارسال نماید. هزینه ارسال کالا در این حالت بر عهده مشتری می باشد.
  • از آنجا که کالاک وب‌سایت خرده‌فروشی می باشد، فرض بر این است که مشتری کالا را برای مصرف خریداری می کند. بنابراین سفارش یک کالا به تعداد و یا سفارش عمده مغایر با هدف مصرف تلقی شده و شامل حق انصراف از خرید نمی‌شود.

کالای خریداری شده در حین ارسال (حمل و نقل و یا پست) آسیب دیده است.

  • با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است.
  • در صورتی که آسیب‏‌ دیدگی در لحظه تحویل گرفتن قابل تشخیص باشد، در صورت تأیید و ارائه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده، مشتری می تواند از تحویل گرفتن کالا خودداری کند تا کالا به کالاک بازگردانده شود.
  • آسیب دیدگی که در لحظه تحویل گرفتن قابل تشخیص نباشد باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کالاک اطلاع داده شود.
  • در صورتی که بتوان وجود آسیب دیدگی را بدون باز کردن بسته بندی تشخیص داد، بازگرداندن کالا تنها در صورتی ممکن خواهد بود که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) به کالاک ارسال شود.
  • در صورتی که بتوان وجود آسیب دیدگی را بدون استفاده از کالا تشخیص داد، بازگرداندن کالا تنها در صورتی ممکن خواهد بود که کالا استفاده نشده به کالاک ارسال شود.
  • کالای آسیب دیده به همان شکلی که تحویل گرفته شده است همراه همه لوازم جانبی و متعلقات آن باید در کارتن یا جعبه اصلی خود به کالاک بازگردانده شود. پاره و مخدوش کردن و یا برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا امکان بازگرداندن کالا را از بین خواهد برد.

کالای خریداری شده از نظر ظاهر فیزیکی یا مشخصات فنی با اطلاعات وب سایت مغایرت دارد.

  • وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کالاک اطلاع داده شود.
  • عکس کالا در وب سایت کالاک جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و ممکن است در مواردی با کالا تفاوت داشته باشد. بنابراین به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالای تحویل گرفته شده، مشخصات فنی درج شده در وب سایت می باشد.
  • در صورتی که وجود مغایرت بدون باز کردن بسته بندی قابل تشخیص باشد مثلا با توجه به شکل و اندازه بسته بندی و یا رنگ، مدل، ظرفیت، گارانتی و سایر مشخصات درج شده روی بسته بندی، بازگرداندن کالا تنها در صورتی ممکن خواهد بود که کالا در شرایط اولیه خود خود (پلمپ)، استفاده نشده و آسیب ندیده به کالاک ارسال شود.
  • در صورتی که وجود مغایرت بدون باز کردن بسته بندی قابل تشخیص نباشد، بازگرداندن کالا تنها در صورتی ممکن خواهد بود که کالا آسیب ندیده و استفاده نشده به کالاک ارسال شود.
  • کالا می بایست در کارتن یا جعبه اصلی خود به کالاک ارسال شود. پاره و مخدوش کردن و یا برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا امکان بازگرداندن کالا را از بین خواهد برد.

کالای خریداری شده ایراد فیزیکی و ظاهری دارد.

  • ایراد فیزیکی و ظاهری باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا به واحد خدمات پس از فروش کالاک اطلاع داده شود.
  • درصورتیکه آسیب دیدگی‏‏ یا ایراد فیزیکی و ظاهری بدون استفاده از کالا قابل تشخیص باشد، بازگرداندن کالا تنها در صورتی ممکن خواهد بود که کالا استفاده نشده به کالاک ارسال شود.
  • کالا می بایست در کارتن یا جعبه اصلی خود به کالاک ارسال شود. پاره و مخدوش کردن و یا برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا امکان بازگرداندن کالا را از بین خواهد برد.

کالای خریداری شده ایراد عملکردی (فنی) دارد.

  • ایراد عملکردی (فنی) که بدون استفاده کردن از کالا قابل تشخیص است مانند روشن نشدن و یا کاستی در قطعات و متعلقات کالا باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا به واحد خدمات پس از فروش کالاک اطلاع داده شود. در این حالت استفاده از کالا امکان بازگرداندن آن را از بین خواهد برد.
  • ایراد یا اشکال عملکردی (فنی) که بدون استفاده کردن قابل تشخیص نباشد باید حداکثر تا 30 روز پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کالاک اطلاع داده شود.
  • استفاده نادرست مشتری از کالا که منجر به صدمات ظاهری (شکستگی، خط و خش، فرورفتگی و غیره) و یا بروز صدمات فنی مانند حمل و نقل و جابجایی نامناسب، نصب و راه اندازی نادرست، تنظیمات و کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ مغایر با دستورالعمل استفاده از کالا (قید شده در وب سایت کالاک یا دفترچه راهنمای کالا) به کالا شود، امکان بازگرداندن کالا را از بین خواهد برد.
  • کالا می بایست در کارتن یا جعبه اصلی خود به کالاک ارسال شود. پاره و مخدوش کردن و یا برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا امکان بازگرداندن کالا را از بین خواهد برد.

شرایط و ضوابط ارسال کالا به کالاک چگونه است؟

  • لطفاً از ارسال کالا بدون هماهنگی با واحد پیگیری سفارشات کالاک جدا خودداری کنید.
  • مشتریان ساکن مشهد برای بازگرداندن کالا و هماهنگی های لازم حتما با واحد خدمات پس از فروش کالاک تماس بگیرند. بدیهی است تمام هزینه های اضافی که در اثر عدم تمکین مشتری از شرایط هماهنگ شده ایجاد شود بر عهده مشتری خواهد بود.
  • مشتریان سایر شهرها می توانند کالا را از طریق «پست جمهوری اسلامی» به صورت «پس‌کرایه» (کرایه در مقصد) و یا به صورت پست پیشتار به کالاک ارسال نمایند. در صورت استفاده از پست پیشتاز قبض پستی معتبر باید همراه کالا ارسال شود و تصویری از آن به واحد خدمات پس از فروش کالاک ایمیل شود تا کالاک هزینه ارسال را درصورت لزوم به مشتری بازگرداند.
  • هزینه پست پیشتاز به شرط دریافت قبض پستی معتبر طبق تعرفه‌های شرکت پست جمهوری اسلامی و بر اساس شرایط و ضوابط کالاک به حساب مشتری واریز می‌شود.
  • درصورت استفاده از سرویس های پستی غیر از سرویس های بالا کالاک در قبال هزینه های پستی تعهدی نخواهد داشت و این هزینه ها بر عهده مشتری خواهد بود.

فرایند بررسی کالای برگشتی چگونه است؟

  • هنگامی که کالای برگشتی به واحد خدمات پس از فروش کالاک رسید، کارشناسان این واحد، کالای برگشتی را از حیث دلایل اعلام شده مشتری بررسی می نمایند. در صورت تأیید دلایل اعلام شده، کالا با کالای جدید، سالم و منطبق با سفارش ثبت شده تعویض خواهد شد. درصورت ناموجود بودن کالا در انبار کالاک، وجه پرداخت شده طبق رسید الکترونیکی خرید به مشتری برگشت داده خواهد شد.
  • اتمام موجودی کالا و نوسانات قیمت هیچ حقی برای مشتری غیر از مطالبه وجه پرداخت شده برای کالا طبق رسید الکترونیکی خرید ایجاد نمی کند.
  • فرایند بررسی کالاهای برگشتی بر خلاف آنچه تصور می شود می تواند زمان‌بر باشد چرا که در بعضی موارد نیاز به ارجاع موضوع به تأمین کننده کالا می باشد. این فرایند از ابتدا تا اعلام رأی کارشناسان واحد خدمات پس از فروش کالاک، می تواند به طور متوسط 2 روز کاری به طول انجامد.
  • هزینه ارسال کالای تعویضی بر عهده کالاک خواهد بود.
  • اگر دلایل برگشت کالا مورد قبول نباشد، کالا در همان وضعیتی که تحویل کالاک شده است به مشتری پس فرستاده می شود. در این حالت هزینه ارسال مجدد کالا به مشتری از طریق پست یا پیک بر عهده مشتری خواهد بود. در صورت امتناع مشتری از دریافت کالا، کالا به صورت امانی به مدت 1 ماه نزد کالاک باقی مانده و کالاک نسبت به مفقودی و یا آسیب دیدگی آن مسئولیتی بر عهده نخواهد گرفت.
  • ملاک تصمیم گیری و اقدام در مورد کالاهای برگشتی تنها نظر کارشناسان واحد خدمات پس از فروش کالاک می باشد.

بازپرداخت وجه در مورد کالاهای برگشتی چگونه است؟

  • درصورت نیاز به بازپرداخت، وجه پرداخت شده طبق رسید خرید طی ۳ روز کاری به مشتری بازپرداخت می شود.
  • در خریدهای آنلاین وجه بازپرداخت به شماره کارتی که تراکنش از طریق آن انجام گرفته شده است، واریز می گردد.
  • در سایر انواع خریدها بازپرداخت وجه با هماهنگی با مشتری انجام خواهد گرفت.

کالاهای غیر قابل بازگرداندن کدامند؟

کالاهای زیر قابل بازگرداندن نمی باشند:

در حال حاضر کالایی در این فهرست وجود ندارد.

درخواست بازگرداندن کالا چگونه به واحد خدمات پس از فروش کالاک اطلاع داده شود؟

سریع ترین روش برای درخواست لغو یا بازگرداندن کالا پر کردن فرم زیر می باشد. مشتریان محترم همچنین می توانند درخواست خود را از طریق تلفن 05138761871  و یا ایمیل support@kaalaak.com به واحد خدمات پس از فروش کالاک اطلاع دهند.

کالای برگشتی به کدام آدرس می بایست ارسال شود؟

مشهد، بلوار ارشاد، خیابان مالک اشتر، کوچه 9، پلاک 36، کد پستی 9185876688

 

 

در صورت نیاز به بارگذاری فایل اینجا کلیک نمایید.
فرمت فایل بایستی png، jpg، jpeg و یا pdf و حجم آن حداکثر 4MB باشد

CAPTCHA
سنجش رضایتمندی