شرایط و ضوابط کالاک


پذیرش شرایط و ضوابط کالاک از طرف شما
به غیر از مواردی که توافق نامه ای مشخص بین شما و نماینده مجاز "شرکت کالا فناور گستر کالاک" یا به اختصار "کالاک" امضا شده باشد، شرایط و ضوابط استفاده و خرید از وب سایت کالاک که در ذیل بیان شده است و در طول زمان ممکن است اصلاح شود معتبر می باشد. شما با استفاده از هرکدام از ویژگی های کالاک، خرید هر گونه کالا از کالاک و یا با کلیک کردن بر روی دکمه "من موافقم" در وب سایت کالاک و یا هر یک از برنامه های تلفن همراه کالاک، تصدیق می کنید که شرایط و ضوابط استفاده و خرید از وب سایت کالاک که در ذیل بیان شده است را خوانده، درک و موافقت نموده اید.

قوانین عمومی
کلیه شرایط و ضوابط کالاک مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربران می باشد.

تعاریف

مشتری یا کاربر. شخصی که از هر کدام ویژگی های وب سایت کالاک استفاده کند، در وب سایت کالاک حساب کاربری ایجاد نماید و یا از وب سایت کالاک خرید نماید در سرتاسر این متن «مشتری (مشتریان)»، «کاربر(ان)» یا «شما» نامیده می شود.

تأمین کننده. کالاک تولید کننده کالاهایی که بر روی وب سایتش قرار دارد نمی باشد. ‌کالاک از شرکت‌ها و کارخانجات معتبر داخلی و در بعضی موارد از واردکنندگان رسمی و قانونی کالاهای خود را تأمین می کند و بصورت آنلاین به فروش می رساند که در سرتاسر این متن «تأمین کننده (تأمین کنندگان)» نامیده می شوند.
روزکاری: هر روز هفته، به استثنای جمعه و تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران، بین ساعت 8 الی 17 (ساعات کاری)، روز کاری تعریف می شود.
تغییرات شرایط و ضوابط
شرایط و ضوابط ذیل از زمان "تاریخ نسخه" که در انتهای این متن آمده است معتبر می باشد. کالاک حق تغییر شرایط و ضوابط را در هر زمان با اطلاع رسانی به شما دارد. اطلاع رسانی در مورد تغییرات با یک یا چند مورد از موارد ذیل انجام می شود: (1) اطلاعیه در وب سایت کالاک (2) ایمیل یا سایر ابزارهای ارتباط الکترونیکی (3) تغییر در "تاریخ نسخه". شما با استفاده از هر کدام از ویژگی های وب سایت کالاک و یا خرید هر گونه کالا بعد از تاریخ نسخه جدید موافقت خود را با تغییرات اعمال شده اعلام می دارید.

شرایط و ضوابط استفاده از وب سایت کالاک

استفاده مجاز

مالکیت محتوا. تمام نوشته ها، تصاویر، کارهای گرافیکی، نقشه های مهندسی، عکس های تبلیغاتی، فایل های قابل دانلود دیجیتالی، علائم تجاری، آرم ها، طراحی، چیدمان محتوا و قالب وب سایت کالاک و سایر محتویات، اطلاعات و آثار متعلق و تحت کنترل کالاک بوده و صاحب امتیاز آنها کالاک می باشد و تحت حفاظت قوانین و مقررات ملی و بین المللی علائم تجاری، حق تکثیر و سایر قوانین مالکیت فکری معنوی می باشد.

علائم تجاری و اختراع. علائم تجاری و اختراعات مربوط به کالاهای ارائه شده بر روی وب سایت کالاک متعلق به صاحبان آن علائم و اختراعات می باشد.

استفاده های ممنوع از محتویات کالاک. هر گونه استفاده غير مجاز، دستکاری محتویات، دخالت در دسترسي به محتویات، ایجاد اخلال در کارکرد بخش و یا ویژگی ای از کالاک و يا اقدامات ضد امنيتي ممنوع می باشد. بدون محدود کردن موارد فوق، شما موافقت می کنید که هیچ دخالتی بطور مستقیم یا غیرمستقیم و یا از طرف هر شخص حقیقی یا حقوقی ثالث، به جز در مواردی که مجوز آن به صورت کتبی توسط کالاک به شما ارائه شده است، در محتویات کالاک بر اساس موارد زیر نخواهید داشت:
(1) کپی برداری، بایگانی، انتقال به وب سایت دیگر و یا ایمیل هر گونه محتویات کالاک؛
(2) تولید مجدد، تکثیر و بهره برداری تجاری از محتویات کالاک به هر شیوه ای؛
(3) وب هاروست، استفاده از هر ربات، نمایه ساز و یا سایر دستگاه های خودکار به منظور دسترسی، استخراج، کپی برداری و مانیتورینگ محتویات کالاک؛
(4) استفاده از هر وسیله، نرم افزار و یا شیوه ای که می تواند باعث اخلال در عملکرد مناسب، آسیب رساندن، تضعیف و یا ایجاد تداخل با کالاک و ویژگی های آن شود؛
(5) اعمال هر گونه ویروس، تروجان، کرم، بمب منطقی یا سایر موارد که برای محتویات کالاک و تکنولوژی آن مخرب و یا مضر باشد؛
(6) تلاش برای دسترسی غیر مجاز، ایجاد تداخل و تخریب در محتویات کالاک، قسمت کنترل وب سایت کالاک و یا بخش هایی از آن، سرورها، پایگاه داده و یا هر منبع دیگری که محتویات کالاک بر روی آنها ذخیره ونگهداری می شود؛
(7) مهندسی معکوس و یا تلاش برای استخراج منبع کد قالب وب سایت و محتویات کالاک؛
(8) نمایش یا استفاده از هر گونه محتوا برای هر گونه هدف تجاری در هر گونه نشریه، اثر سمعی و بصری، اجرای عمومی، و یا در وب سایت ها و یا سایر برنامه های کاربردی؛
(9) استفاده از علامت تجاری، لوگو و یا سایر اطلاعات و مشخصات اختصاصی (از جمله طرح سربرگ، فاکتور، بسته بندی و ..) بدون رضایت کتبی کالاک؛
(10) استفاده از هر متاتگ یا هر "متن پنهان" با استفاده از نام یا علامت تجاری کالاک بدون رضایت کتبی کالاک؛ و
(11) استفاده از هر فن آوری و یا ابزاری برای مخفی کردن هویت خود.

بدیهی است هر گونه استفاده غیر مجاز از محتویات سایت کالاک این حق را برای کالاک ایجاد می کند که تخلف صورت گرفته را از طریق مراجع قضایی مرتبط پیگیری نماید.

استفده از نقشه های مهندسی
نقشه های مهندسی با هدف کمک به شما برای تصمیم گیری در خرید کالا از کالاک در دسترس شما قرار گرفتند. شما می توانید نقشه های مهندسی را دانلود کنید و آنها را با دیگران در سازمان خود یا با اشخاص حقیقی یا حقوقی ثالث به اشتراک بگذارید، اما فقط جهت تصمیم گیری برای خرید کالا از کالاک. شما نباید از نقشه های مهندسی برای ساخت قطعات و اشیاء و اعمال در چاپ سه بعدی استفاده کنید. همچنین نباید نقشه های مهندسی (یا هر طراحی یا نمونه ای که آنها را در بر می گیرد) را در اختیار شخص حقیقی یا حقوقی ثالث، از جمله کسانی که در زمینه فروش کالاهای مشابه کالای منقوش فعال هستند؛ قرار دهید و یا اقدام به پخش و توزیع آنها نمایید.
نقشه های مهندسی تنها شامل اطلاعات فنی می باشند که بر اساس استانداردهای صنعتی مشخص شده اند و یا توسط تأمین کنندگان در اختیار کالاک قرارد داده شده اند. ابعاد و سایر مشخصات فنی کالاها ممکن است با آنچه که در نقشه های مهندسی دیده می شود متفاوت باشند.
شما با استفاده از نقشه های مهندسی موارد زیر را تصدیق و موافقت خود را با آنها اعلام می دارید: (1) مسئولیت هر گونه استفاده از نقشه های مهندسی و نتایج آن و یا صدور مجوز برای استفاده از نقشه های مهندسی به دیگران بر عهده شما می باشد؛ (2) کالاک هیچ گونه ضمانتی در مورد نقشه های مهندسی شامل اما نه محدود به دقت و یا کامل بودن ابعاد و یا هر نوع مشخصات فنی لحاظ شده در آنها، عدم نقض حقوق اشخاص حقیقی یا حقوقی ثالث، کیفیت، تناسب و سازگاری با عنوان یا هدف لحاظ شده نمی دهد؛ (3) کالاک حق دارد به هر دلیلی و در هر زمان دسترسی شما به نقشه های مهندسی را متوقف یا محدود کند؛ (4) شما کالاک را از پرداخت هرگونه زیان، خسارات و هزینه (از جمله هزینه های دادرسی و وکیل) ناشی از درخواست غرامت توسط شما یا دیگران در نتیجه استفاده از نقشه های مهندسی مبرا اعلام می دارید.

بدیهی است هر گونه استفاده غیر مجاز از نقشه های مهندسی سایت کالاک این حق را برای کالاک ایجاد می کند که تخلف صورت گرفته را از طریق مراجع قضایی مرتبط پیگیری نماید.

نظرات کاربران

ارسال نظرات کاربران به کالاک. کالاک همواره از شنیدن نظرات مشتریان خود خرسند خواهد شد. شما مسئول محتویاتی هستید که به عنوان نظرات کاربران برای کالاک ارسال می کنید. شما موافقت می کنید که مطالبی که (1) ناقض قوانین جمهوری اسلامی ایران و احکام اسلامی و شرعی (2) خلاف ادب و عفت، مخرب، تهدید آمیز، نفرت انگیز، نژادپرستانه یا اعتراض آمیز (3) ناقض حقوق دیگران، از جمله حقوق مربوط به اختراعات، کپی رایت، علائم تجاری، اسرار تجاری یا حریم خصوصی (4) ارسال شده از آدرس ایمیل دروغین، از طریق جعل هویت اشخاص یا نهادهای دولتی و غیر دولتی و یا از مبدیی گمراه کننده و نامشخص (5) حاوی ویروس، بدافزار یا فایل های مخرب که ممکن است بر محتوا و یا عملکرد کالاک تأثیر بگذارد، را به کالاک ارسال نخواهید کرد. بدیهی است که اگر نظرات ارسالی با موارد بالا مغایرت داشته باشد، تأیید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند.

سلب مسئولیت از محتوای نظرات کاربران. از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند. کالاک هیچ گونه ضمانتی در مورد درستی، کامل بودن و دقت نظرات کاربران نمی دهد. مسئولیت استفاده از نظرات کاربران بر عهده شما می باشد. شما کالاک را از پرداخت هرگونه زیان، خسارات و هزینه (از جمله هزینه های دادرسی و وکیل) ناشی از درخواست غرامت توسط شما یا دیگران در نتیجه استفاده از نظرات کاربران مبرا اعلام می دارید.

شرایط و ضوابط درج نظر در بخش نظرات کاربران
1) لطفا نظرات خود را بصورت فارسی (کیبورد فارسی) بنوسید.
2) سعی کنید عنوانی مناسب برای نظر، نقد و یا بررسی خود انتخاب کنید.
3) از سؤال‌ کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سؤال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش "سؤالات متدوال" مطرح نمایید.
4) اگر نظری را نادرست، غیر واقعی یا جانب‌دارانه تشخیص دادید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند.
5) به‌هیچ‌وجه در بخش نظرات در مورد «قیمت» کالاها سؤال نکنید و نظری ندهید.
6) تنها نظراتی تأیید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی درباره‌ی سایت یا خدمات آن، مطالب شخصی و بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول در قسمت نظرات کاربران جایز نیست.
7) از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.

موافقت با مکاتبات الکترونیکی
هنگامی که از کالاک برای خرید استفاده می کنید، درخواست اطلاعات دارید، و یا به هر دلیلی با کالاک از طریق تلفن، ایمیل، چت و یا روش های دیگر ارتباط برقرار می کنید، این اجازه را به کالاک می دهید که بصورت الکترونیکی از طریق ایمیل، سرویس پیام کوتاه، اطلاعیه در وب سایت و یا سایر سرویس‌های الکترونیکی به ارتباط شما پاسخ دهد. شما ممکن است رضایت خود را برای دریافت مکاتبات الکترونیکی از کالاک در هر زمان باطل نمایید. آدرس ایمیل و تلفنی که شما در حساب کاربری خود و یا فرم مکاتبه ثبت می‌کنید، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌ رسمی و مورد تأیید تلقی می شود و تمام مکاتبات کالاک از طریق آنها صورت می‌گیرد. شما موافقت می کنید که تمام ارتباطات و مکاتباتی که به صورت الکترونیکی انجام می شود، هرگونه الزام قانونی اسناد رسمی کتبی را دارا می باشد. شما موافقت می کنید که کالاک می تواند اطلاعات موجود در هر ارتباطی که بین شما با کالاک برقرار شده است را درصورت الزام قانونی افشا نماید.

لینک ها و سایر برنامه های شخص حقیقی یا حقوقی ثالث

عدم ضمانت وب سایت شخص حقیقی یا حقوقی ثالث. وجود وب سایت های شخص حقیقی یا حقوقی ثالث و یا لینک های پیوند دهنده hypertext به هر یک از محتویات کالاک هیچ رابطه و یا تأیید آن رابطه بین کالاک و صاحب/ اپراتور آن وب سایت یا برنامه حاوی لینک ها را نشان نمی دهد. کالاک مسئول درستی، کامل بودن و دقت اطلاعات و محتویات موجود در وب سایت یا برنامه های شخص حقیقی یا حقوقی ثالث حاوی لینک به کالاک نمی باشد.

مجوز محدود برای لینک به صفحه اصلی وب سایت کالاک. شما می توانید به صفحه اصلی وب سایت kaalaak.com لینک بدهید فقط به شرطی که: (1) لینک یا نحوه لینک کردن به اعتبار کالاک آسیب نزند و یا از آن سوء استفاده نکند؛ (2) شما با لینک مورد نظر نشان نمی دهید که کالاک شما را تأیید می کند و یا به هر نحوی با فعالیت ها، کالاها یا خدمات شما در ارتباط است؛ (3) شما بلافاصله هر گونه لینک به kaalaak.com را در صورت درخواست کالاک حذف می نمایید.

سلب مسئولیت مربوط به استفاده از محتویات کالاک
مسئولیت استفاده از محتویات ارائه شده بر روی وب سایت کالاک بر عهده شما می باشد. هیچ ضمانتی از هر نوعی در مورد محتویات ارائه شده بر روی وب سایت کالاک و فن آوری مربوط به آنها وجود ندارد، شامل و نه محدود به، عدم نقض حقوق مالکیت شخص حقیقی یا حقوقی ثالث، دقیق بودن، کامل بودن، امن و عاری از خطا بودن، مطابقت با مشخصات وکیفیت کالا و سازگاری با عنوان و هدف اعلام شده. بر همین اساس، کالاک حق دارد در هر زمان و بدون اطلاع قبلی تمامی محتویات را تغییر دهد، از جمله حذف صفحه های سایت و یا لینک های مرده. ‌شما تصدیق و موافقت خود را اعلام می کنید که مسئولیت پشتیبان گیری و حفاظت کافی از اطلاعاتتان و تجهیزاتتان در رابطه با استفاده از کالاک بر عهده شما می باشد.
کالاک و کارکنان آن در هیچ قرارداد، ضمانت نامه یا هرگونه قضیه قانونی دیگر در رابطه با هر نوع خسارت، از جمله مستقیم، غیر مستقیم، تصادفی، خاص، صریح یا غیرقابل جبران بخاطر از دست دادن مال، سود، اطلاعات و یا هر گونه خسارت دیگر که ناشی از استفاده یا عدم استفاده از محتویات کالاک یا به خاطر اعتماد به محتویات کالاک می باشد، مسئول نیستند.
به عنوان یکی از شرایط استفاده شما موافقت می کنید که کالاک و کارکنان آنرا از هرگونه مسئولیت حقوقی و قضایی، پرداخت هرگونه زیان، خسارات و هزینه (از جمله هزینه های دادرسی و وکیل) ناشی از درخواست غرامت توسط شما یا دیگران در نتیجه استفاده از محتویات و اطلاعات کالاک مبرا اعلام می دارید.

شرایط و ضوابط خرید از وب سایت کالاک

ثبت سفارش
امکان ثبت سفارش در 7 روز هفته و هر زمان از روز امکان پذیر است.
مشتریان هنگام ثبت سفارش تصدیق می نمایند که اطلاعات وارد شده توسط آنها از جمله آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت درست، کامل و قابل استناد می باشد. درصورت ورود اطلاعات نادرست یا ناقص، سفارش مشتری قابل پردازش و تحویل نخواهد بود و هر گونه خسارت احتمالی مستقیم یا غیر مستقیم مانند از بین رفتن مال، سرمایه یا سود و یا وقفه در تجارت و کسب و کار بر عهده مشتری خواهد بود. کالاک می تواند جهت اطمینان از صحت و قطعیت اطلاعات درج شده، اطلاعات تکمیلی و بیشتری از مشتری درخواست نماید. همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند، که در اینصورت تحویل گیرنده سفارش باید کارت شناسایی معتبر هنگام دریافت سفارش ارائه نماید.
افزودن کالا به سبد خرید به معنی ثبت سفارش نیست و هیچ گونه حقی برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. سفارش زمانی ثبت شده در نظر گرفته می شود که مشتری کد سفارش و پیش فاکتور را از طریق ایمیل دریافت نماید. دریافت ایمیل در پوشه هرزنامه (spam) مشتری تعهدی برای کالاک ایجاد نمی نماید. کالاک هیچ‌گونه مسوؤلیتی نسبت به کالاهای رها شده در سبد خرید ندارد. هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت پیش از ثبت سفارش، روی کالاهای موجود در سبد خرید اعمال خواهد شد.

برای خریدهای سازمانی یا شرکتی، درصورت نیاز به فاکتور به نام شخص حقوقی، هنگام ثبت سفارش، گزینه " تکمیل اطلاعات حقوقی " را انتخاب نمایید.
امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن پس از پردازش و تأیید سفارش، از جمله تغییر آدرس تحویل‌گیرنده یا انتقال فاکتور صادرشده از شخص حقیقی به شخص حقوقی وجود ندارد.

پردازش سفارش. کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری پردازش می شوند. کلیه سفارش‌‏های ثبت شده به وسیله ارسال کد سفارش و پیش فاکتور از طریق ایمیل برای مشتری پردازش می شوند.

قیمت ها و شرایط پرداخت. قیمت های اعلام شده بر روی وب سایت کالاک شامل مالیات بر ارزش افزوده می باشد و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند. قیمت ها ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر یابند. تمام پرداخت ها باید به ریال جمهوری اسلامی ایران باشند. حواله های بانکی با شرایط مورد تأیید کالاک برای سفارشات عمده و یا سفارشات خاص قابل قبول می باشند.

هزینه های دیگر. هزینه‏‌های بسته‌بندی، باربری، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش جداگانه محاسبه و از شما درخواست می شوند.

حق اصلاح یا لغو سفارش. با توجه به طیف گسترده کالاها، ‌کالاک نمی‌تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در صورت ناموجود بودن کالا، وجود نوسان‌‏های قیمتی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، کالاک حق دارد ضمن اطلاع به مشتری سفارش ثبت شده را اصلاح یا لغو نماید. همچنین کالاک حق دارد بنا به صلاحدید خود و یا بر اساس حکم مقام قضایی یا اداری صالحه به هر دلیل سفارشات ثبت شده را اصلاح و یا لغو نماید. در صورت لغو سفارش مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.

فاکتور رسمی خرید. وظیفه صدور فاکتور رسمی خرید بر عهده تأمین کننده می باشد و کالاک صرفا آنرا درصورت درخواست مشتری برایش ارسال می کند. شما حداکثر تا 2 روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارید تا درخواست ارسال فاکتور رسمی خرید را ثبت کنید. فاکتور رسمی خرید با پیش فاکتورخرید که پس از ثبت سفارش برای مشتری ایمیل و یا پیامک می شود متفاوت است.

محدودیت در مسئولیت کالاک نسبت به کالاها
کالاک تولید کننده کالاهایی که بر روی وب سایتش قرار دارد نمی باشد. مسئولیت‌ درستی و دقت هر گونه اطلاعات در مورد کالاها، کیفیت کالاها، تعیین قیمت ها و همچنین بخشی از خدمات پس از فروش از جمله ارائه گارانتی بر عهده تأمین کنندگان می باشد.
تا جایی که قانون اجازه می دهد، کالاک و کارکنان، نمایندگان، و مدیران آن به هیچ وجه مسئولیتی در قبال هر گونه خسارت اعم از مستقیم، غیر مستقیم، تصادفی و مجازاتی مانند از بین رفتن مال، سرمایه یا سود و یا وقفه در تجارت و کسب و کار که به طور مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از خرید شما از کالاک می باشد (غیر از برگرداندن هزینه پرداخت شده، تعویض و یا تعمیر کالای خریداری شده)، ندارند. تا جایی که قانون اجازه می دهد، کالاک هرگونه مسئولیتی در قبال خسارات ناشی از سوء استفاده، انتخاب نامناسب، تعمیرات اشتباه و اصلاحات نابجا از کالاهایش را از خود سلب می کند. تا جایی که قانون اجازه می دهد، کل مسئولیت کالاک در قبال خسارات وارده به شما به خاطر خرید کالایی از کالاک استرداد وجه پرداخت شده، تعویض کالای خریداری شده و یا تعمیر آن می باشد.
کالاک تحت هیچ شرایطی مسئولیت عواقب تأخیر یا عدم کارکرد وب سایت را که ممکن است در اثرعوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده نمی گیرد. شما اعلام می دارید که در صورت بروز زیان و خسارت مادی و معنوی در رابطه با استفاده از کالاک، آنرا مقصر ندانسته و از کالاک شکایت نمی نمایید.

محدودیت در استفاده و تکیه بر محتویات کالاک
کالاک تولید کننده کالاهایی که بر روی وب سایتش قرار دارد نمی باشد. بنابراین کالاک کاملا به تأمین کنندگان برای تهیه تمام دستورالعمل ها، هشدارها، برگه اطلاعات ایمنی، ترکیب شیمیایی و سایر اطلاعات مورد نیاز در مورد نحوه حمل و نقل، جابجایی، نصب و راه اندازی، استفاده، نگهداری، دور ریز و ... نیاز دارد. ابعاد و سایر مشخصات فنی کالاها ممکن است با آنچه که در نقشه های مهندسی ذکر شده اند متفاوت باشند که دلیل آن می تواند حفظ مالکیت فکری و معنوی کالاها از سوی تأمین کنندگان باشد. کالاک هیچ گونه مسئولیتی در قبال دقت و کامل بودن اطلاعات، هشدارها، برگه اطلاعات ایمنی و دستورالعمل ها، شامل و نه محدود به ابعاد و یا سایر مشخصات فنی ذکر شده در نقشه های مهندسی، که توسط تأمین کنندگان در اختیار کالاک گذاشته شده است ندارد.

فرض در وجود خطا در اطلاعات کالاها
کالاک فقط فروشنده و توزیع کننده کالاهایی است که توسط تأمین کنندگان تولید می شوند. اطلاعات کالاها توسط تأمین کنندگان در اختیار کالاک قرارداده می شود. تا جایی که قانون اجازه می دهد، کالاک هیچ گونه مسئولیتی در قبال دقت و کامل بودن اطلاعات کالاها ندارد. شما ریسک اینکه اطلاعات کالاها ناقص، نادرست و یا منسوخ باشد را می پذیرید. کالاک حق دارد اطلاعات کالاها را بدون هیچ مسئولیتی و در هر زمان اضافه کند، تغییر دهد، حذف و یا تعلیق نماید. کالاک حق دارد هر گونه غلط نگارشی در اطلاعات از جمله در قیمت ها را بدون هیچ مسئولیتی و در هر زمان تصحیح نماید.

انطباق با قوانین
کالاک هیچ تضمینی (بدون قید و شرط) نمی دهد که کالاهای ارائه شده بر روی وب سایت کالاک با تمام قوانین و مقررات مربوط به خرید و فروش کالا، واردات و صادرات، نصب و راه اندازی، استفاده، حمل و نقل و جابجایی، نگهداری و انبارداری، دور ریز و حفظ محیط زیست انطباق دارد. مسئولیت اطمینان از تطابق کالای خریداری شده و نحوه استفاده از آن با تمام قوانین و مقررات مذکور در این قسمت تنها بر عهده شما می باشد.
شما مسئول آگاهی از تمام اطلاعات موجود (چه محتویات کالاک و چه سایر منابع) در مورد کالاها قبل از خرید و استفاده از آنها می باشید تا مناسب بودن و هر گونه محدودیت آنها برای استفاده مورد نظرتان را تعیین کنید. در رابطه با هر گونه خرید کالا از کالاک، شما ضمانت می دهید، تصدیق می نمایید و موافقت خود را اعلام می دارید به شرح زیر: (1) خرید، نصب و راه اندازی، استفاده، حمل و نقل و جابجایی، انبارداری و نگهداری و دورریز کالا توسط شما مطابق با تمام قوانین و مقررات قابل اجرای ذکر شده در بالا می باشد و خواهد بود و با استانداردهای شناخته شده رایج حرفه ای و صنعتی مطابقت خواهد داشت؛ (2) شما در مورد قوانین و مقررات و سایر شیوه های قضایی، حقوقی و ایمن مربوط به خرید، نصب و راه اندازی، استفاده، حمل و نقل، انبارداری و نگهداری و دورریز کالاها آگاهی دارید و یا خواهید داشت؛ (3) شما از مهارت و قضاوت خود در انتخاب کالای مورد نظر استفاده نموده اید و شما به تنهایی برای تعیین و انتخاب کالای مناسب برای استفاده مورد نظرتان مسئول می باشید؛ (4) شما حق قانونی خرید دارید و مجاز به خرید کالاها هستید؛ (5) شما تمام خطرات مرتبط با انبارداری و نگهداری، استفاده، حمل و نقل و جابجایی کالاهای که قصد خرید آنها را دارید را می دانید؛ و (6) مسئولیت حفاظت و/ یا هشدار به تمام اشخاص حقیقی یا حقوقی که ممکن است در نتیجه استفاده شما از کالاهای خریداری شده در معرض خطرات جانی یا مالی قرار گیرند، بر عهده شماست.
مسئولیت و نتایج خرید و استفاده از کالاها بر عهده شما می باشد. تا جایی که قانون اجازه می دهد، به جز در مواردی که ناشی از غفلت یا اشتباه آشکار کالاک است، شما موافقت می کنید که کالاک و مدیران، کارکنان، نمایندگان و پیمانکارانش را در برابر هر گونه بدهی، زیان، خسارت، هزینه ها و سایر مخارج (از جمله هزینه های دادرسی و وکلا) ناشی از (به طور مستقیم یا غیرمستقیم) (1) نقض هر یک از «شرایط و ضوابط کالاک» ، (2) غفلت، سوء استفاده یا رفتار غیر قانونی دیگر در مورد یک کالا؛ یا (3) تخطی از هر گونه قانون و مقررات قابل اجرا در رابطه با هر کالا، مصون بدارید.

تدارکات دولتی
کالاهایی که توسط کالاک بفروش می رسند ممکن است بعضی الزامات تدارکات دولتی را نداشته باشند. در این حالت اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد کالایی دارید و یا درخواست ویژه ای دارید با کارکنان کالاک تماس بگیرید.

تجارت الکترونیک
زمانی که از طریق وب سایت، یا از طریق ایمیل، فکس یا تبادل اطلاعات الکترونیکی و به طور کلی "تجارت الکترونیک" کالا از کالاک خریداری می کنید، شما موافقت می کنید که (1) هر قرارداد فروش حاصل از یک معامله تجارت الکترونیک،هر چند به صورت کتبی نباشد یا از طرف طرفین امضا نشده باشد، قانونی تلقی می شود و قابل اجرا است؛ (2) کپی سوابق تجارت الکترونیک کالاک هرچند چنین سوابقی بصورت کتبی ایجاد و یا حفظ نشده باشند در هر فرایند قانونی قابل قبول می باشند و (3) در صورت اختلاف، سوابق کالاک در رابطه با خرید الکترونیکی شما به عنوان مرجع حاکم برای بررسی شرایط آن خرید می بایست تلقی شود.

رابطه مستقل
هیچ یک از موارد ذکر شده در «شرایط و ضوابط کالاک» نباید رابطه ای بین کالاک و شما از نوع کارفرما، شریک، سرمایه گذار مشترک یا نماینده در ارتباط با استفاده از محتویات و یا خرید از کالاک ایجاد نماید. کالاک در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق وب سایت Kaalaak.com پردازش می‏‌شود. تنها خدمات ارسال و تحویل سفارش ممکن است از طریق مراکز توزیع و پخش شخص حقیقی یا حقوقی ثالت انجام گیرد. کالاک اجازه نمی دهد که اشخاص حقیقی یا حقوقی ثالث نمایندگی کالاک یا صدور ضمانت نامه از جانب کالاک را به عهده بگیرند. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی در این زمینه، مراتب را جهت پیگرد قانونی به ‌کالاک اطلاع دهید.

قوه قهریه
کالاک مسئول هیچ تأخیر یا نقص در عملکرد ناشی از تأثیر کلی یا جزیی حوادث و بلایای طبیعی، حوادث جانی برای نیروی کار، اقدامات جنگی، تروریستی، مجرمانه، هکرها یا خرابکاران، حکم ها و دستورات حکومتی، شورش، اپیدمی و قرنطینه، اختلالات ارتباطات، خرابی های برق، حوادث، انفجار، آتش سوزی، از کار افتادن سیستم حمل و نقل، عدم توانایی برای اخذ مجوز، کمبود یا ناتوانی در دستیابی به منابع یا مواد اولیه، آب و هوای بد و حوادث فاجعه بار، و یا هر رخداد دیگر فراتر از کنترل معقول انسان، نمی باشد.

لغو و جدا پذیری قوانین و مقررات
لغو هر یک از«شرایط و ضوابط کالاک» به معنی لغو سایر شرایط و ضوابط نمی باشد. لغو هر یک از «شرایط و ضوابط کالاک» به معنی دائمی بودن آن لغو نمی باشد.
در مواردی که هر یک از «شرایط و ضوابط کالاک» به هر دلیلی غیر قانونی، نامعتبر و غیر قابل اجرا تشخیص داده شود، بر مابقی «شرایط و ضوابط کالاک» نباید تأثیر بگذارد. مابقی «شرایط و ضوابط کالاک» باید بگونه ای تفسیر و اجرا شوند که گویا قسمت غیر قانونی، نامعتبر و غیر قابل اجرا هیچ گاه وجود نداشته است.

به روز رسانی: 26 فروردین ماه 1401

 

سنجش رضایتمندی