مشاوره، طراحی و اجرای خط تولید آهن اسفنجی


شرکت کالاک برای نخستین بار در ایران طراحی خطوط کوچک تولید فرآورده های آهن و فولاد را آغاز کرده است که از نظر بهره وری و مسایل زیست محیطی قابل انطباق با استانداردهای بین المللی باشد و با سرمایه های بخش خصوصی قابل اجرا باشد.

آهن اسفنجی عیار بالاتری نسبت به آهن خام دارد.

در واحدهای بزرگ فولاد سازی روش کوره بلند در ظرفیت‌های بالا (حداقل یک و نیم میلیون تن در سال) دارای توجیه اقتصادی بیش‌تری است. در حالیکه از روش احیای مستقیم می‌توان در واحدهای کوچک فولادسازی نیز با توجیه اقتصادی مناسب استفاده کرد.

خط تولید آهن اسفنجی

 آهن‌ اسفنجی را می‌توان به صورت آهن گرم کلوخه شده (hot briquetted iron, HBI) درآورده، به سهولت حمل یا ذخیره کرد. در مقایسه حمل آگلومره که خوراک کوره بلند است سخت تر می باشد .

در فرآیند احیای مستقیم می‌توان از گاز طبیعی بدون حذف ناخالصی‌های آن استفاده کرد که باعث کاهش هزینه های تولید میشود.

این مزایا باعث شده تا کالاک تولید آهن اسفنجی را به عنوان یک طرح اقتصادی توجیه پذیر برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی که مایلند در صنعت آهن و فولاد ایران فعالیت کنند پیشنهاد دهد.

خط تولید آهن اسفنجی کالاک

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای خطوط کوچک تولید فرآورده های آهن، حداقل سرمایه مورد نیاز، روند اخذ مجوزهای فعالیت، نحوه همکاری و عقد قرارداد و مراحل اجرای پروژه میتوانید با شماره های شرکت 38761871-051 و 09153004419 تماس بگیرید و یا به ایمیل شرکت info@kaalaak.com درخواست خود را ارسال نمایید.

بروزرسانی 7 دی ماه 1400

 

سنجش رضایتمندی