پوشش آنتی باکتریال دائمی با تکنولوژی نانو


پوشش آنتی باکتریال دائمی با تکنولوژی نانو

در دنیای مدرن کنونی انسان ها در طول شبانه روز بطور ناخود آگاه و برخی اوقات به اجبار سطوح مختلفی را لمس می کنند. از جمله این سطوح کاشی و سرامیک و شیر آلات سرویس های بهداشتی در مکان های عمومی مانند ترمینال ها، فرودگاه ها، هتل ها، مدارس، ادارات و بیمارستان ها می باشد. این سطوح کانون رایج برای میکروب ها و سایر میکرو ارگانیسم های بیماری زا می باشند که می توانند باعث شیوع عفونت های قارچی، حساسیت های پوستی و بیماری های عفونی و میکروبی شوند و سلامت ما را به خطر اندازند. یکی از راهکارهای نوین و بهینه جهت مقابله با این آلودگی ها استفاده از پوشش های آنتی باکتریال می باشد.

شرکت کالا فناور گستر کالاک با همکاری مجموعه های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد و پارک علم و فناوری خراسان رضوی موفق به تولید و تجاری سازی پوشش های آنتی باکتریال دائمی با تکنولوژی نانو شده است.

پوشش آنتی باکتریال را بروی چه سطوحی می توان اعمال کرد؟

این پوشش ها را می توان بر روی سرامیک، کاشی، شیرآلات بهداشتی، سنگ مصنوعی کورین و بسیاری سطوح مشابه اعمال نمود.

ویژگی های پوشش آنتی باکتریال چیست؟

از ویژگی های این پوشش ها به حداقل رسیدن سرعت رشد باکتری ها و میکروب ها بر روی سطوح، نظافت پذیری بهتر آنها و همچنین جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع می باشد. سطوح محافظت شده با پوشش های آنتی باکتریال پاکیزگی و آسودگی خیال بیشتری برای ما به ارمغان می آورند.

در تصویر زیر تفاوت تعداد میکرو ارگانیسم ها بر روی کاشی معمولی و کاشی حاوی پوشش آنتی باکتریال نشان داده شده است. مشاهده می شود که کاشی معمولی نیاز به تمیزکاری متناوب دارد ولی کاشی آنتی باکتریال نیاز به تمیزکاری کمتری خواهد داشت.

تفاوت کاشی معمولی و کاشی آنتی باکتریال

برای اطلاع بیشتر در مورد نانو پوشش های آنتی باکتریال کالاک با ما تماس بگیرید. کالاک کارگزار تجاری سازی محصولات دانش بنیان و نوآور

سنجش رضایتمندی