درباره ما


کالاک به چه معناست؟

کالاک در زبان محلی منطقه ییلاقی شاندیز در اطراف مشهد واقع در استان خراسان رضوی به معنی ابزار چوبی است که در باعبانی و کشاورزی استفاده می شود. کالاک که بصورت چنگک (7 انگلیسی) می باشد با طناب از سر بلند آن به سطل و یا سبد متصل می شود. از کالاک (از قسمت سر کوچک) برای آویزان کردن سطل از جایی مثلا شاخه درخت که بعدا میوه جات و یا سایر محصولات پس از چیدن در آن جمع آوری می شود استفاده می گردد. از آنچا که ماهیت شرکت کالا فناور گستر کالاک خرید و فروش اینترنتی محصولات و خدمات مرتبط با ابزار آلات و قطعات صنعتی است این اسم برای فروشگاه انتخاب شده است.

صاحب امتیاز فروشگاه اینترنتی کالاک

صاحب امتیاز فروشگاه اینترنتی کالاک وابسته به شرکت کالا فناور گستر کالاک آقای حسن معدنی ثانی می باشد.

آدرس: مشهد، بخش مركزي، شهر مشهد، دانشگاه فردوسي، بلوار شهيد باهنر، بلوار وكيل آباد، پلاک ۰، ساختمان دانشگاه
فردوسي ، طبقه همكف، واحد 422

کد پستی: 9177948974

هدف کالاک

شرکت کالا فناور گستر کالاک در سال 1395 با هدف حمایت از کالای ایرانی و با تکیه بر دانش تخصصی جوانان نخبه، در راستای تهیه و ارتقا کیفیت اطلاعات فنی کاتالوگ محصولات تولید ایرانی جهت رقابت با نمونه های خارجی، استاندارد سازی و فروش آنلاین کالاهای صنعتی داخلی تأسیس شد. متاسفانه در حال حاضر اگرچه بسیاری از کالاهای فنی و مهندسی در داخل تولید می شود، بدلیل عدم وجود سامانه یکپارچه که به عرضه این کالا ها بپردازد و همچنین به دلیل عدم وجود استاندارد یکسان و مطابق با استانداردهای خارجی در مورد این کالاها اقبال عمومی به سوی کالاهای خارجی تغییر پیدا کرده است. در این بین قشر تولید کننده و کارگر آسیب جدی می بیند و عده ای واسطه گر و واردکننده منفعت می برند. هدف کالاک این است که خلا موجود را پر نماید و بتواند به صنعت داخلی کمک نماید.

مجموعه کالاک

آقای حسن معدنی ثانی فارغ اتحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی تهران می باشد. ایشان با بیش از 30 سال تجربه در حوزه تامین قطعات، تجهیزات و ماشین آلات؛ برنامه ریزی، نگهداری و تعمیرات و عقد قراردادهای پیمانکاری برای صنایع نفت و گاز مدیریت عامل مجموعه کالاک را بر عهده دارند. تیم کاری کالاک متشکل از دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه فردوسی مشهد در رشته های مهدنسی برق، مکانیک، مواد، شیمی، عمران، فناوری اطلاعات، کامپیوتر و .. می باشند که شبانه روزی در توسعه اطلاعات و کیفیت وب سایت کالاک تلاش می کنند تا تجربه ای آسان و مطمئن برای مشتریان عزیز فراهم سازند. 

ماموریت کالاک

شرکت کالاک تصمیم دارد در آینده نزدیک به بزرگترین مرجع تخصصی خرید و فروش ابزارآلات، قطعات، تجهیزات و ماشین آلات تخصصی، حرفه ای و صنعتی در ایران تبدیل شود. بدلیل نزدیکی مرکز فعالیت فروشگاه اینترنتی کالاک به مرزهای شرقی صادرات کالاهای تولید ایران به کشورهای همسایه از دیگر برنامه ها و اهداف تیم کاری کالاک می باشد.

این شرکت در نظر دارد با تهیه فهرست کاملی از انواع قطعات، تجهیزات و ماشین آلات تولید داخل کشور، خرید و فروش این کالاها را در ایران و کشورهای همسایه گسترش دهد . طراحی و بومی سازی خطوط تولید با محصولات تولیدی داخل کشور را از دیگر اهداف مهم این مجموعه می باشد..

همچنین تلاش میشود با تهیه لیست استانداردهای بین المللی و استانداردهای ملی ایران برای تمامی تجهیزات، کالاهای داخلی را به سمت بازارهای جهانی با کیفیت بالا سوق دهد.

مزیت کالاک

بسیاری وب سایت وجود دارند که محصولات فنی و مهندسی بفروش می رسانند. ولی این فروشگاه ها اطلاعات دقیق و کافی از محصول مورد نظر از جمله نقشه مهندسی، ابعاد دقیق، استانداردهای محصول و غیره را در اختیار مشتری قرار نمی دهند. مزیت فروشگاه اینترنتی کالاک فراهم نمودن اطلاعات دقیق، جزیی و کامل محصولات فنی و مهدنسی می باشد که امکان خریدی آسان و مطمئن را برای مشتری فراهم می نماید. مزیت دیگر استفاده از وب سایت کالاک برای مشتری بهره گیری از اطلاعات و نقشه های مهندسی محصولات در طراحی قطعات، ماشین آلات و سیستم های مورد نظرش می باشد.